Úplňkový obrázek

Úplněk na Velký pátek 19.4. 2019 nastane ve Vahách. Téma tohoto úplňku jsou vztahy a rovnováha a spravedlnost v nich. Nastolená rovnováha nám dává klid a svobodu. Tam, kde dáváme pozornost víc druhým nez sobě, kde podporujeme víc druhé nez sebe, kde na sebe bereme cizí zdopovědnost, kde pomáháme víc druhým a plníme přání druhých a ne svoje vlastni, tam vsude vzniká nerovnováha. Dubnový úplněk je jako stvořený k uvolnění takových disbalancí. Stačí si zvědomit, kde opouštím sám/sama sebe ve prospěch druhých a rozhodnout se vrátit se k sobě.. Dávání a přijímání jsou pomyslně na miskách Vah a tvoří naši rovnováhu. Mít sebe na prvním místě neni sobectví, ale projev zdravé sebedůvěry a sebelásky.

Obrázek si vytiskněte (stáhnete kliknutím na malý obrázek a uložením velkého obrázku do počítače), na úplněk zapalte bílou svíčku se záměrem propustit a uvolnit vše,  čím sami sebe dostáváte do nerovnováhy  (a u toho můžete  kreslit čistící obrázek, návod nakdete ve videích i v mé knize). Poté můžete proces umocnit tím,  že si nakreslíte automatický obrázek s názvem "V souladu sám/sama se sebou a v rovnováze". Vliv úplňku trvá ješte 3 dny po něm, takže máte prostor ještě do pondělí.

 

 

NASMĚROVÁNÍ

"Obrázek vám pomůže se zkoncentrovat, zklidnit, abyste mohli ze svého středu navnímat, jaké cesty se vám otevírají, co je před vámi, kolem vás, za vámi. Pomůže vám v rozhodnutí. Udělat nový krok, posunout se. Vůbec  - ono vydat se na cestu je někdy důležitější, než vybrat tu "nejsprávnější".
Mám ráda hru "Jakub a jeho pán". Možná budou citace přesné, ale i tak vám dojdou. Hra končí tím, že sluha Jakub i jeho pán se ocitnou na místě, odkud začínali vyprávět-hrát svůj příběh. Jakoby se vrátili do bodu "nula". Jakub se pána ptá, co teď, kudy dál.
"Vpřed!" na to pán.
"Vpřed - ale kudy je to vpřed?"
Pán se k Jakubovi nakloní a důvěrně mu povídá:
"Prozradím ti odvěký trik lidstva - vpřed je všude, kam se podíváš."
A Jakub na to vesele: "Tedy .- vpřed!"

 A tak vám přeji, abyste i pro tyto časy našli to své "vpřed" :-)!

A ještě tip, jak se na obrázek dívat: Pusťte si ho v představě jako film a sledujte, co se ve vašem filmu s obrázkem děje, co se hýbe, co se mění, jak se při tom cítíte, co vás napadá. Když budete chtít, napište mi o tom do e-mailu.  Krásné dny. Hanka"