Od čar a motanic k barevným obrázkům

Chci se s vámi podělit o jeden příběh. Mohl by se klidně jmenovat: "Páni - já kreslím!!"

Na zářijový kurz automatické kresby přišla paní, která dostala kurz jako dárek od svých blízkých. Zmínila se jim totiž o své známé, která automatickou kresbu používala na vztahy, což tuto paní fascinovalo. A tak se ocitla na úvodním kurzu u mne. "Já ale vůbec neumím kreslit. Leda tak panáčka jedním tahem." To ale pro automatickou kresbu není překážkou.  "Nevím, jak to mám udělat - v meditacích nic moc nevidím - tužka pořád dělá jen kolečka - rozum mi do toho kecá...."

Možná máte někdo pocit, že jste na tom podobně. Nevadí. Je to jen první část cesty k automatické kresbě.

Číst dál...

Kdo se může naučit automatickou kresbu?

Čím dál víc lidí objevuje automatickou kresbu. Někdo ji zná jako kresbu čaker, někdo jako energetické obrázky, někdo jako divoké čmárání po papíře, jiný jako momentální pohodové kreslení „jen tak“, někdo zase má za automatickou kresbu zakreslování zdravotního stavu atd.

Fascinuje nás to. A tak přirozeně vznikne i otázka, jestli „se to dá naučit“. JAK na to? (Pro začátek si brzy budete moci stáhnout e-book zdarma.) A hlavně - KDO  se může automatickou kresbu naučit?

  • Každý?
  • Nebo jen “vyvolení“?
  • Nebo ti, co mají talent?
  • Nebo snad i já, i když umím jen domeček jedním tahem?

Pokud vám běhají v hlavě podobné otázky, je tento článek právě pro vás.

Číst dál...

Čtyři podmínky pro zvládnutí automatické kresby

Automaticky kreslit zvládne každý, zejména čistící obrázky, pocitové obrázky a programované. Netvrdím, že zvládnete všechny typy automatické kresby a hned a na sto procent. Ale zvládnout je můžete.

Je to jako s čímkoli jiným v životě, co se můžete naučit – třeba jezdit na kole. Podle vašeho vnitřního nastavení si najdete takovou míru, která odpovídá momentální výši vašich možností. I pětileté dítě se naučí jezdit na kole – umí projet parkem i louží. A jednou třeba sjede kopec na horském kole nebo vyhraje cyklistický závod. V pěti letech to od něho však nikdo ani neočekává, ani nevyžaduje. S automatickou kresbou je to podobné. Určité techniky jsou dostupné začátečníkům, jiné pokročilým. Vykreslovací a harmonizační nebo léčivé obrázky jsou právě to, čím můžete velmi snadno začít a co vám půjde a bude vás to bavit. Ostatní záleží na vás. Pokročilé techniky automatické kresby vyžadují čas, a také vyladění Vaší duše do příslušné úrovně.

Číst dál...

Jak na emoce s pastelkou

Každý zažíváme spoustu situací, které rozvlní naše emoce do kouzelného radostného tance, nebo také do divoké bouře. Díky automatické kresbě můžete obojí využít a zpracovat následujícím způsobem:

  • Vykreslit se z nepříjemných emocí a ty pak i s papírem spálit.
  • Zachytit příjemné emoce do obrázku a ten si ponechat jako energetický zářič, „magnet na dobrou náladu“.

Obecně platí, že pozitivní obrázky nás povzbuzují, dobíjejí energii, harmonizují, zklidňují, léčí, posilují, vyrovnávají. Takové obrázky jsou pro nás podporou v době, kdy se daří méně, kdy jsme smutní nebo nemocní, kdy v sobě potřebujeme nastavit pozitivní změnu. Takový energetický obrázek je vhodné kreslit v okamžiku, kdy se cítíte šťastní, spokojení, nadšení, nebo kdy v sobě máte klid a vyrovnanost. Tytéž energie budou obsaženy ve vašem obrázku, doslova tam „nalezou skrze pastelku“, zůstanou tam jako vibrační otisk vašeho momentálního emočního nastavení. Můžete si pak tento obrázek vystavit tam, kde vám to bude milé, nebo si ho vyndat z desek podle potřeby jen v určitých situacích.

Číst dál...