Rozkvět - červnová mandala

 

Mám pro vás novou mandalku - Rozkvět. Hodí se všude tam, kde chcete nebo potřebujete "rozkvést" - sami pro sebe, ve vztahu, v tvoření, pohybu, v práci, v nových nápadech atd. Šablonu si můžete stáhnout zde...

Kdo chcete, pošlete mi vaše mandalky do e-mailu nebo na FB.

Přeji pohodové "nové dny".

Hanka

 

Láska - Růženín

 

Mám pro Vás další obrázek na podporu v těchto dnech. Ať vám udělá radost.

 

Šablonu na mandalu si stáhněte ZDE

 

 

 

Důvěra

Moji milí, jsem stále s vámi, i když jsem se na webu na pár dní odmlčela ( o tom níže).

Teď mám pro vás nový obrázek s tématem Důvěra. V sebe, ve svou intuici i praktičnost, ve Vesmír, v naše vnitřní božské vedení, v to, že věci a události se sesynchronizují k mému dobru a k dobru ostatních. Tam, kde se objeví dumky-žalky-nejistota a podobné pocity, tam důvěra přináší rovnováhu a klid, je to léčivý balzám.

Číst dál...

Optimální imunita

Připravila jsem pro vás energetický obrázek na imunitu, přesněji na "Optimální imunitu". Kdo už automatickou kresbu používáte, můžete si nakreslit vlastní obrázek. Zvažte, jaký použijete název - Posílení imunity, Silná imunita, Zvýšení imunity apod. se může hodit, ale není to pro každého (všeho moc škodí). Nacitťe si intuicí, jak to máte právě vy. Jako nejvhodnější mi pro většinu lidí vychází "Optimální imunita".

Číst dál...

Léčivé a speciální obrázky

Úplňkový obrázek

Úplněk na Velký pátek 19.4. 2019 nastane ve Vahách. Téma tohoto úplňku jsou vztahy a rovnováha a spravedlnost v nich. Nastolená rovnováha nám dává klid a svobodu. Tam, kde dáváme pozornost víc druhým než sobě, kde podporujeme víc druhé než sebe, kde na sebe bereme cizí zodpovědnost, kde pomáháme víc druhým a plníme přání druhých a ne svoje vlastni, tam všude vzniká nerovnováha. Dubnový úplněk je jako stvořený k uvolnění takových disbalancí. Stačí si uvědomit, kde opouštím sám/sama sebe ve prospěch druhých a rozhodnout se vrátit se k sobě.. Dávání a přijímání jsou pomyslně na miskách Vah a tvoří naši rovnováhu. Mít sebe na prvním místě není sobectví, ale projev zdravé sebedůvěry a sebelásky.

Obrázek si vytiskněte (stáhnete kliknutím na malý obrázek a uložením velkého obrázku do počítače), na úplněk zapalte bílou svíčku se záměrem propustit a uvolnit vše,  čím sami sebe dostáváte do nerovnováhy  (a u toho můžete  kreslit čistící obrázek, návod najdete ve videích i v mé knize). Poté můžete proces umocnit tím,  že si nakreslíte automatický obrázek s názvem "V souladu sám/sama se sebou a v rovnováze". Vliv úplňku trvá ještě 3 dny po něm, takže máte prostor ještě do pondělí.

 

 

Nasměrování

"Obrázek vám pomůže se zkoncentrovat, zklidnit, abyste mohli ze svého středu navnímat, jaké cesty se vám otevírají, co je před vámi, kolem vás, za vámi. Pomůže vám v rozhodnutí. Udělat nový krok, posunout se. Vůbec  - ono vydat se na cestu je někdy důležitější, než vybrat tu "nejsprávnější".
Mám ráda hru "Jakub a jeho pán". Možná budou citace přesné, ale i tak vám dojdou. Hra končí tím, že sluha Jakub i jeho pán se ocitnou na místě, odkud začínali vyprávět-hrát svůj příběh. Jakoby se vrátili do bodu "nula". Jakub se pána ptá, co teď, kudy dál.
"Vpřed!" na to pán.
"Vpřed - ale kudy je to vpřed?"
Pán se k Jakubovi nakloní a důvěrně mu povídá:
"Prozradím ti odvěký trik lidstva - vpřed je všude, kam se podíváš."
A Jakub na to vesele: "Tedy .- vpřed!"

 A tak vám přeji, abyste i pro tyto časy našli to své "vpřed" :-)!

A ještě tip, jak se na obrázek dívat: Pusťte si ho v představě jako film a sledujte, co se ve vašem filmu s obrázkem děje, co se hýbe, co se mění, jak se při tom cítíte, co vás napadá. Když budete chtít, napište mi o tom do e-mailu.  Krásné dny. Hanka"

 

Radost kam se podíváš

Dnes ráno 3.11. 2018 jsem pro vás vytvořila obrázek na listopad. Za oknem vykukuje sluníčko, hned mám chuť jít ven. Možná jste zjistili, že prosluněný den a modrá obloha nad hlavou ve vás vyvolává úsměv, dobrou náladu, nebo přinejmenším spokojenost. V listopadu bývá takových dnů pomálu. A proto mi pro vás přišel do pastelek obrázek právě s tímto názvem. Pomůže vám vyladit se sami na sebe - na svoje srdce. Tam totiž radost prožíváme. A nemusí to být zrovna bombastická jásavá euforie, co považovat za radost. Mnohem důležitější se všímat si drobných věcí, které mi dělají radost, zaměřovat se na ně, vyhledávat je. Oplatit úsměv, nebo ho vyslat první.

Před lety jsme měli doma boloňáčka. Za tu krátkou dobu, co u nás Aminka byla, mi ukázala důležitou věc. Šli jsme na procházku - a skákala radostí, že jde ven. Přišli jsme domů - a nadšeně lítala po pokoji, že je doma. Pršelo - a to je skvělé proběhnout se mokrou trávou. Vzala jsem ji do náruče - a šťastně mně olizovala, že ji panička hladí. Ráno sotva jsem otevřela oko - vidím jak stojí nade mnou a doslova se směje: hurá, panička je vzhůru. Hurá - jídlo! Hurá - návstěva! Hurá - jsme všichni doma spolu. Hurá.... Došlo mi, že jsem ji nikdy neviděla zlostnou, agresivní, nespokojenou, naštvanou "protože něco". Všechno pro ni bylo dobrým důvodem cítit se dobře. Prostě si dobrou náladu vybrala. Výborný učitel :-)!

Když totiž jsme na vlně spokojenosti, radosti, harmonie, v těle se přirozeně aktivují samoléčivé procesy. A taky se zesiluje tvořivost - líp vám jdou věci od ruky, napadají vás nové myšlenky, řešení.....nebo třeba "jen" trefné repliky - jako mého přítele, když mu v neděli zvonil telefon. Nepustil mne z objetí, telefon nezvedl - jen směrem k němu zahlásil:
"Tady nikdo neníííí! Všichni jsou už v Mexiku - jenom Hliník se odstěhoval do Humpolce."

Přeji, ať vás tedy v listopadu obrázek pohladí - vyladí - rozsvítí.

Mandaly na měsíce

Mandala na leden

Příroda spí a možná i u sebe porozujete pomalejší tempo. Leden je totiž vhodný měsíc na rozjímání. Nestačili jste si dát na Nový rok předsevzetí? Vůbec nevadí. Máte na to celý leden - ujasnit si, co si do nového roku přejete, co vás láká, kam vás duše a srdce vede a zároveň zjistit, co už dosloužilo, dozrálo, co se ve vašem životě završilo a co tedy můžete propustit, čemu přestat věnovat pozornost a na co se nově zaměřit. A můžete k tomu využít i lednovou mandalu, vložit do ní mentálně svůj záměr při kreslení. A kdo budete chtít, můžete mi vaši barevnou mandalu poslat e-mailem v příloze.

Přeji vám, ať se vám tímto rokem kráčí, běží, tančí i odpočívá podle vaší chuti a ať tímto rokem projdete s úsměvem a v souladu se sebou.

 

 

Mandala na únor

Únor je čas přerodu "zevnitř ven". Můžete ještě dokončovat plány, ujasnit si, co chcete v dalších týdnech a měsících - mnozí už můžete cítit, že se ve vás probouzí potřeba změny, třídění, čištění. Tato energie se kumuluje uvnitř a postupně se dostává ven (jako téma mi pro obrázek přišlo "Teplo je uvnitř"). Může se to projevit  potřebou uklidit a vytřídit věci doma či v práci, potřebou nového účesu,, třeba i lehké změny jídelníčku, můžete mít i potřebu vyvětrat si hlavu - myšlenky., zkrátka "vyhnat pavouky a vymést pavučiny":-).  Únorová změna a posun se nejprve tvoří uvnitř - v nás samotných, nebo v našem domácím prostředí. 

Koho láká únorová mandala, můžete si do ní během kreslení vložit záměr podle své chuti.

 

 

Mandala na březen

Březen dává příležitost k probuzení, k prvním akcím a novým aktivitám, umožňuje "pozvolný rozjezd". Tak jsem ráda, že v té pozvolnosti jsem vám stačila ještě březnovou mandalku dát k dispozici:-).

Šablonu stáhnete zde kliknutím na obrázek.

(k uložení do počítače klikněte na obrázek, otevře se vám šablona, pak použijte pravé tlačítko a dejte uložit obrázek jako...)

 

 

Od čar a motanic k barevným obrázkům

Chci se s vámi podělit o jeden příběh. Mohl by se klidně jmenovat: "Páni - já kreslím!!"

Na zářijový kurz automatické kresby přišla paní, která dostala kurz jako dárek od svých blízkých. Zmínila se jim totiž o své známé, která automatickou kresbu používala na vztahy, což tuto paní fascinovalo. A tak se ocitla na úvodním kurzu u mne. "Já ale vůbec neumím kreslit. Leda tak panáčka jedním tahem." To ale pro automatickou kresbu není překážkou.  "Nevím, jak to mám udělat - v meditacích nic moc nevidím - tužka pořád dělá jen kolečka - rozum mi do toho kecá...."

Možná máte někdo pocit, že jste na tom podobně. Nevadí. Je to jen první část cesty k automatické kresbě.

Číst dál...

Kdo se může naučit automatickou kresbu?

Čím dál víc lidí objevuje automatickou kresbu. Někdo ji zná jako kresbu čaker, někdo jako energetické obrázky, někdo jako divoké čmárání po papíře, jiný jako momentální pohodové kreslení „jen tak“, někdo zase má za automatickou kresbu zakreslování zdravotního stavu atd.

Fascinuje nás to. A tak přirozeně vznikne i otázka, jestli „se to dá naučit“. JAK na to? (Pro začátek si brzy budete moci stáhnout e-book zdarma.) A hlavně - KDO  se může automatickou kresbu naučit?

  • Každý?
  • Nebo jen “vyvolení“?
  • Nebo ti, co mají talent?
  • Nebo snad i já, i když umím jen domeček jedním tahem?

Pokud vám běhají v hlavě podobné otázky, je tento článek právě pro vás.

Číst dál...

Čtyři podmínky pro zvládnutí automatické kresby

Automaticky kreslit zvládne každý, zejména čistící obrázky, pocitové obrázky a programované. Netvrdím, že zvládnete všechny typy automatické kresby a hned a na sto procent. Ale zvládnout je můžete.

Je to jako s čímkoli jiným v životě, co se můžete naučit – třeba jezdit na kole. Podle vašeho vnitřního nastavení si najdete takovou míru, která odpovídá momentální výši vašich možností. I pětileté dítě se naučí jezdit na kole – umí projet parkem i louží. A jednou třeba sjede kopec na horském kole nebo vyhraje cyklistický závod. V pěti letech to od něho však nikdo ani neočekává, ani nevyžaduje. S automatickou kresbou je to podobné. Určité techniky jsou dostupné začátečníkům, jiné pokročilým. Vykreslovací a harmonizační nebo léčivé obrázky jsou právě to, čím můžete velmi snadno začít a co vám půjde a bude vás to bavit. Ostatní záleží na vás. Pokročilé techniky automatické kresby vyžadují čas, a také vyladění Vaší duše do příslušné úrovně.

Číst dál...

Jak na emoce s pastelkou

Každý zažíváme spoustu situací, které rozvlní naše emoce do kouzelného radostného tance, nebo také do divoké bouře. Díky automatické kresbě můžete obojí využít a zpracovat následujícím způsobem:

  • Vykreslit se z nepříjemných emocí a ty pak i s papírem spálit.
  • Zachytit příjemné emoce do obrázku a ten si ponechat jako energetický zářič, „magnet na dobrou náladu“.

Obecně platí, že pozitivní obrázky nás povzbuzují, dobíjejí energii, harmonizují, zklidňují, léčí, posilují, vyrovnávají. Takové obrázky jsou pro nás podporou v době, kdy se daří méně, kdy jsme smutní nebo nemocní, kdy v sobě potřebujeme nastavit pozitivní změnu. Takový energetický obrázek je vhodné kreslit v okamžiku, kdy se cítíte šťastní, spokojení, nadšení, nebo kdy v sobě máte klid a vyrovnanost. Tytéž energie budou obsaženy ve vašem obrázku, doslova tam „nalezou skrze pastelku“, zůstanou tam jako vibrační otisk vašeho momentálního emočního nastavení. Můžete si pak tento obrázek vystavit tam, kde vám to bude milé, nebo si ho vyndat z desek podle potřeby jen v určitých situacích.

Číst dál...