Plná ženská energie, tedy vášeň, nespoutanost i něha, sebedůvěra, přitažlivost, odevzdání se, tvořivost, plynutí, intuitivní vnímavost, zdravé hranice a vnitřní rovnováha, z nás mohou vyzařovat tehdy, pokud máme v souladu své tři vnitřní ženy. Astrologicky jim odpovídají Venuše, Luna a Lilith.

  • Venuše je archetypem mladé ženy - milenky. Má v sobě něhu, laskavost, otevřenost k partnerovi, přináší milostné splynutí na úrovni duše i těla.
  • Luna je archetypem ženy - matky. Je vyživující, pečující, přijímající, chápavá, poskytuje bezpečnou náruč a přijetí.
  • Lilith (Černá Luna) je archetypem Bohyně - Matky i ženy - pokušitelky, svůdnice. Pomáhá nám přijmout "temnou ženskou stránku" - vše, co je ukryté, potlačované, odmítané v souvislosti s naší pudovostí. Lilith je naše nespoutanost, vášeň, tvořivost, divokost, naplnění i prázdnota.

Když někdo zesměšňuje vaši citlivost, ženskou jemnost, nebo zažijete zradu či nevěru od milovaného muže, dotýká se to vaší Venuše. Ženy se mohou v takové situaci uzavřít nebo se úplně odpojit od energie své Venuše. Jako přechodný, dočasný proces je to přirozené. Pokud však tento stav trvá příliš dlouho, vaše duše trpí. A nový vztah je v nedohlednu - není s kým ho navázat, když vaše Venuše není na scéně.

Mateřská láska je ženám dána od přírody, nejsilněji se aktivuje mateřstvím. Je to mocná energie, která umožňuje přežití rodu. Pečovat o druhé, sytit je, utěšit v nesnázích, poskytnout důvěru v otevřené náruči bez výčitek, nabízet ženskou podporu zázemí "rodinného hnízda", v tom je síla Ženy - Matky. Tam, kde je nerovnováha v mateřské roli, v mateřské energii, tam vznikají vtipy o tchýních, nebo máme v rodě matku nebo babičku "generálku" apod. Přebujelá energie matky s sebou nese konflikty - zjevné i skryté. Nemístná mateřská energie také - např. když se žena ke svému partnerovi chová víc jako matka než partnerka (komanduje, radí bez požádání, posuzuje, zakazuje...), nevědomky partnera staví do role chlapce.

Lilith je divoška v nás. Je to ta část ženské energie, která vyzařuje silnou sexuální přitažlivost. Lilith v sobě zároveň nese všechna ženská zranění, zneužití, naše vlastní i v linii rodu žen. Spojuje nás se silnou intuicí, tajným věděním, magií, se vším neviditelným či obávaným. Je to právě energie Lilith, která ženě umožňuje porodit (projít temným rizikem na hraně života a smrti), ubránit sebe i svoje děti, oddat se smyslné vášni a svést muže, spontánně tvořit i bořit. Tam, kde vám zakazovali se spontánně projevovat, nezadržitelně se smát  i plakat, tam, kde jste nesměly dát najevo svoje nejhlubší vášně, tam může být vaše Lilith potlačená.

Prostřednictvím meditací a automatické kresby se můžete spojit s každou vaší vnitřní ženou. Zjistíte, jak se v propojení cítíte, kde energie přirozeně plyne a kde stagnuje. Pomocí harmonizačních obrázků, transformačních vět a meditací se dají do pohybu procesy k vyrovnání, přijetí a propojení vašich tří ženských částí.
Ráda vás touto cestou provedu.

 

Ohlasy z kurzů

Milá Haničko, musím ti říct, že po odbloku mojí Venuše a uzdravení mého ženství se dějí věci! Přestávám se trápit a začínám si pomalinku žít svůj život. Začínám cítit svoji sílu. Píšu ti to jen tak, možná tě to potěší. Pavlína

 

Seminář "Tři ženy v nás" byl pro mě hodně přínosný a objevný. Uvědomila jsem si, jak velmi stále v popředí stojí žena Venuše - milenka a jak jsem vlastně dostatečně nepřijímala ženu Lunu Matku. Jak mé "výhrady" vůči mojí mamince mi stály v cestě naplno si užívat, prožívat a žít svou roli matky. A jak potlačená temná část v Lilith nerozpoznaná vystrkovala zuby a drápy a zatínala je do milovaných blízkých.  Potýkala jsem se s pocity odporu, potřebou utíkat - od dětí i ze vztahů. Měla jsem vždy komplikovaný vztah se svou starší, dnes dvanáctiletou dcerou, se kterou jsme se neuměly k sobě přiblížit. Teď jsem s oběma dcerami na chatě a moc si to tu užíváme. Pohoda, jakou nepamatuji. Užíváme si to všechny tři. Smějeme se, jsme si blíž a blíž a já to konečně přijímám a nacházím zalíbení v roli maminky :-).  Jsem za vše moc vděčná. Přeji krásné léto a těším se zase někdy na viděnou! Olga

 

Kurz se opravdu MOC POVEDL! Jsem z něho nadšená. Po semináři mám pocit, že "postupně a pomalu začínám být kompletní". Jednu svou součást jsem do té doby téměř nevnímala, další mi teď poskytuje ochranu, sílu a oporu - při meditacích, kresbě a konstelaci to byla "jen" slova, která ale dostala smysl o několik dnů později. Neuvěřitelné a úžasné :-) Za mě - přesně takový druh semináře mi chyběl. Martina 

 

Ráda bych ti napsala, že kurz byl pro mne skvělý. Hezky se tam poskládaly účastnice a v průběhu celého dne jsem se cítila příjemně, i když to bylo chvílemi náročné. Zatím na sobě nepozoruji zásadní změny, možná je to u mne pomalejší, ale každopádně cítím změnu energie u sebe a celkově takovou lehkost, kterou jsem dřív neměla. Cítím se sama se sebou spokojenější než kdy dřív a mám i osvobozující pocit, že nemusím mít všechno pod kontrolou, ani své vnitřní ženy. Vzhledem k tomu, že vím, že co se týká Luny, tak mi tato vlastnost chybí (nebo to byl hodně potlačený aspekt), tak jsem se bála, jak to na kurzu půjde. Cestu jsem si k Luně našla a cítím se celistvější, i když vím, že s ní ještě tak úplně nesouzním. Už jsem použila na doladění i Tvoji tělovou svíčku  - Lilith - ta je mi moc sympatická - a i když jsem si myslela, že jsem s ní v souladu, stejně se toho poměrně hodně vyčistilo. Před rodovou linií (kurz Uzdravení ženské rodové linie, pozn.HŠ) plánuji doladit i ostatní ženy, ať mohu zapracovat na rodu. Takže já moc za kurz děkuji a budu se těšit zase na další! Pavla

 

Už ve vlaku jsem přemýšlela, že ti napíšu, jak skvělé to všechno bylo - že jsi říkala spoustu zajímavých věcí, které jsem ale v tu chvíli nestíhala myslí pobrat. A ten konec, kdy jsme ladily vzájemný vztah všech tří Bohyň, to byl doslova proces před očima - sledovat tak rychlé posuny energií byl zážitek, stejně tak vnímat ty jemné rozdíly ve větách, kdy některé nešly vyslovit a jiné v souladu s cítěním té ženy úplně jednoduše. Byla jsem moc ráda za všechny ženy, že jsme odcházely všechny vyladěné (a podle mě spokojené), že se to nakonec všechno sešlo dohromady. Já vnímám silnější energie - dílem díky kurzu a asi i proto, že teď prostě silné jsou. Mám pocit, že mě ten seminář hodně posunul dál, tak sleduji, co se bude dít. Moc se těším na další setkání, Magdaléna"

 

Termíny aktuálních kurzů najdete v sekci - Kalendář kurzů

Přihlášky, dotazy, nápady či připomínky posílejte na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo volejte 737121258.

Těším se na setkání :-)