14.9. 2019 - Vnitřní dítě - Praha 

cena 1800 Kč, místo konání - Patium Zbraslav

VNITŘNÍ DÍTĚ

Každý z nás, muži i ženy, uvnitř sebe máme naše vnitřní části, vnitřní ženu („trojjedinou“ – jako Lunu, Venuši a Lilith) a vnitřního muže (archetypy Slunce, Marse a Merkura). S těmi se setkáte na kurzech Tři ženy a Tři muži v nás. Patří k nim ještě naše vnitřní dítě.

Dítě samo o sobě potřebuje pro svůj vývoj tři důležité věci – lásku, přijetí a bezpeči. A potřebuje mít možnost projevovat se dětským způsobem, který je přiměřený jeho věku. Tedy hrát si, smát se, pobíhat, zlobit, objevovat nové – a to vše bezstarostně. Přibližně do deseti let děti, a to už od počátcích prenatálu, děti do sebe doslova nasávají vše, co se kolem nich děje – co kdo říká, co kdo cítí, jaké má kdo hodnoty a názory = pravdy o světě, jak kdo reaguje na lidi, na situace…. Tím „kdo“ jsou hlavně naši rodiče. Dítě přijímá jejich „pravdy“ podvědomě do sebe jako dané vzorce, programy. A tyto programy fungují jako náš podvědomý software, který nás pak v životě řídí, podle kterého fungujeme.

Z „užitečných programů“ čerpáme celý život. Věty jako: „To se ti povedlo – nakreslit, postavit….“, „Běžte si hrát.“, „Vidíš, jak jsi to zvládla sama/zvládl sám (se obléknout např.)“ , „Ty jsi moje milovaná holčička.“ se u dítěte spojí s příjemným pocitem (láskou, přijetím, bezpečím) – a v životě z nich pak čerpáme např. svoji sebedůvěru, pocit volnosti, lásku, tvořivost, odvahu….

Do podvědomí se však zapisují i programy, které nám v dospělosti neslouží, naopak nás omezují, brzdí. V momentě, kdy rodiče reagují chladně, bez lásky, ve vzteku, kdy kladou podmínky nebo příliš velké  nároky, kdy na nás přenášejí cizí nebo nepřiměřenou odpovědnost – tehdy dítě nemůže zareagovat spontánně, přirozeně, dětsky. Když nás rodiče nepodporují a nepřijímají, v dospělosti se to pak projeví třeba tím, že pochybujeme o sobě, o svých snech, schopnostech, o své síle, více se bojíme, neumíme projevit city, přání, nastavit si hranice, nevěříme si. Dítě totiž zaktivuje „obranný program“ – popře samo sebe a udělá ne to, co cítí a chce udělat přirozeně, co je s ním v souladu, ale udělá to, co chce rodič – aby si alespoň tak zachovalo jeho „lásku, přijetí a bezpečí“. Takto vniká přesvědčení „Lásku si musím zasloužit“, „Rodiče musím udělat šťastnými“, „Lepší je lhát, protože když řeknu pravdu, druzí mně zraní/odmítnou.“ , „Já nejsem důležitá, na prvním místě jsou ostatní“, „Nejsem dost dobrý/dobrá“ apod.

V dospělosti pak nastanou situace, které jsou podobné těm z dětství – emocionálně podobné. A my pak reagujeme ne jako dospělý muž nebo dospělá žena, ale jako zraněné dítě. Doslova jsme zaseklí, uvízlí např. ve věku pěti nebo sedmi let. U mnoha lidí vznikne v dětství syndrom „hodné holky“ a „hodného kluka“ – čistě z pudu sebezáchovy. A ve vztazích, v práci, ve zdraví se pak tyto vlivy projevují a brzdí nás.

Jak tedy uzdravit svoje zraněné vnitřní dítě? 
Dát mu to, co jsme nedostali a co jsme potřebovali, když jsme byli malí. Lásku, pozornost, přijetí, pocit bezpečí.

Na kurzu se podíváte na to, co vaše vnitřní dítě potřebovalo, ukážeme si, jak se svým vnitřním dítětem komunikovat a jak narovnat a dosytit to, co dosud chybělo. Meditace, automatická kresba a technika EFT jsou k tomu dobrou cestou.

 

 

Další podrobnosti o způsobu objednání kurzu, o čase a místě konání si přečtěte v pravém sloupci

 

 

 

Další podrobnosti o způsobu objednání kurzu, o čase a místě konání si přečtěte v pravém sloupci

Změna termínů vyhrazena.

Kurzy mimo Prahu pouze na vyžádání pro skupinku zájemců. Napište mi a domluvíme se na možnostech, děkuji. 

Přihlášky na kurzy

Přihlášku s následujícími údaji zašlete na e-mail:
a-kresba@seznam.cz

  • Vaše celé jméno
  • termín a název kurzu
  • kontaktkní telefon
  • fakturační adresu

Pokud se Vám do 2-3 dnů neozvu, pošlete SMS či voleje 737121258. 
Na tentýž e-mail můžete zasílat dotazy, ohlasy na kurz, objednávky apod.

Zasláním přihlášky souhlasíte s Obchodními podmínkami kurzů

Potvrzení akce

Před kurzem posílám e-mail s potvrzením o konání akce. Pokud Vám taková zpáva nepřijde nejpozději 3 dny před akcí, kontaktujte mne. Děkuji.

O kurzech

MÍSTO KONÁNÍ V PRAZE
Patium Zbraslav, Žitavského 496, Praha 5 - Zbraslav nebo - U Přístavu Zbraslav
Parkování bez zón v místě. MHD - bus ze Smíchovského nádraží jede 13 minut, linky 139, 390, 241, 318, 360 do zastávky Zbraslavské náměstí odsud 7 minut chůze k Patiu a 15 minut U Přístavu.

Ostatní města - adresa je u termínu kurzu
ČAS
10 - 16h  kurz Tělové svíce
10 - 17h ostatní kurzy
otevřeno 20 -30 minut předem

S SEBOU
Všechny kurzy - pití, blok na poznámky, příp. desky na certifikát
navíc:
Automatická kresba a písmo - volné listy A4 nebo blok, pastelky
Andělský seminář - volné listy A4 nebo blok, pastelky, zápalky
Tělové svíce - pinzetu, kelímek (od jogurtu stačí) či skleničku na uhašení svíce, zápalky
Olejomalba - oblečení na malování, zavařovací sklenici, krabici od banánů na transport obrazu

 

Emailing souhlas

{newsletter_subscriber}