Každý zažíváme spoustu situací, které rozvlní naše emoce do kouzelného radostného tance, nebo také do divoké bouře. Díky automatické kresbě můžete obojí využít a zpracovat následujícím způsobem:

  • Vykreslit se z nepříjemných emocí a ty pak i s papírem spálit.
  • Zachytit příjemné emoce do obrázku a ten si ponechat jako energetický zářič, „magnet na dobrou náladu“.

Obecně platí, že pozitivní obrázky nás povzbuzují, dobíjejí energii, harmonizují, zklidňují, léčí, posilují, vyrovnávají. Takové obrázky jsou pro nás podporou v době, kdy se daří méně, kdy jsme smutní nebo nemocní, kdy v sobě potřebujeme nastavit pozitivní změnu. Takový energetický obrázek je vhodné kreslit v okamžiku, kdy se cítíte šťastní, spokojení, nadšení, nebo kdy v sobě máte klid a vyrovnanost. Tytéž energie budou obsaženy ve vašem obrázku, doslova tam „nalezou skrze pastelku“, zůstanou tam jako vibrační otisk vašeho momentálního emočního nastavení. Můžete si pak tento obrázek vystavit tam, kde vám to bude milé, nebo si ho vyndat z desek podle potřeby jen v určitých situacích.

Nepříjemné emoce jdou automatickou kresbou velmi snadno a velmi dobře zpracovat – jednoduše tím, že je vykreslíte, vyčmáráte na papír, někdy možná i na dva papíry. Nechte přes pastelku do obrázku proudit vše, co vás obtěžuje. Dovolte pastelce takové tempo, tlak a tvary, které si sama zvolí, nebo které ucítíte, že se vám chce kreslit. Takový očistný – vykreslovací obrázek je potřeba spálit. Symbolicky a zároveň vědomě dáváte odejít takovým energiím a emocím, které vás zatěžují. S tímto typem kresby se dá pracovat ještě podrobněji – ve spojení s barvou, tvorem, plochou, tvarem, mentálním záměrem, ve spojení s intuitivními procesy, což je součástí úvodního kurzu Automatická kresba I.