Úplňkový obrázek

Úplněk na Velký pátek 19.4. 2019 nastane ve Vahách. Téma tohoto úplňku jsou vztahy a rovnováha a spravedlnost v nich. Nastolená rovnováha nám dává klid a svobodu. Tam, kde dáváme pozornost víc druhým než sobě, kde podporujeme víc druhé než sebe, kde na sebe bereme cizí zodpovědnost, kde pomáháme víc druhým a plníme přání druhých a ne svoje vlastni, tam všude vzniká nerovnováha. Dubnový úplněk je jako stvořený k uvolnění takových disbalancí. Stačí si uvědomit, kde opouštím sám/sama sebe ve prospěch druhých a rozhodnout se vrátit se k sobě.. Dávání a přijímání jsou pomyslně na miskách Vah a tvoří naši rovnováhu. Mít sebe na prvním místě není sobectví, ale projev zdravé sebedůvěry a sebelásky.

Obrázek si vytiskněte (stáhnete kliknutím na malý obrázek a uložením velkého obrázku do počítače), na úplněk zapalte bílou svíčku se záměrem propustit a uvolnit vše,  čím sami sebe dostáváte do nerovnováhy  (a u toho můžete  kreslit čistící obrázek, návod najdete ve videích i v mé knize). Poté můžete proces umocnit tím,  že si nakreslíte automatický obrázek s názvem "V souladu sám/sama se sebou a v rovnováze". Vliv úplňku trvá ještě 3 dny po něm, takže máte prostor ještě do pondělí.

 

 

Nasměrování

"Obrázek vám pomůže se zkoncentrovat, zklidnit, abyste mohli ze svého středu navnímat, jaké cesty se vám otevírají, co je před vámi, kolem vás, za vámi. Pomůže vám v rozhodnutí. Udělat nový krok, posunout se. Vůbec  - ono vydat se na cestu je někdy důležitější, než vybrat tu "nejsprávnější".
Mám ráda hru "Jakub a jeho pán". Možná budou citace přesné, ale i tak vám dojdou. Hra končí tím, že sluha Jakub i jeho pán se ocitnou na místě, odkud začínali vyprávět-hrát svůj příběh. Jakoby se vrátili do bodu "nula". Jakub se pána ptá, co teď, kudy dál.
"Vpřed!" na to pán.
"Vpřed - ale kudy je to vpřed?"
Pán se k Jakubovi nakloní a důvěrně mu povídá:
"Prozradím ti odvěký trik lidstva - vpřed je všude, kam se podíváš."
A Jakub na to vesele: "Tedy .- vpřed!"

 A tak vám přeji, abyste i pro tyto časy našli to své "vpřed" :-)!

A ještě tip, jak se na obrázek dívat: Pusťte si ho v představě jako film a sledujte, co se ve vašem filmu s obrázkem děje, co se hýbe, co se mění, jak se při tom cítíte, co vás napadá. Když budete chtít, napište mi o tom do e-mailu.  Krásné dny. Hanka"

 

Radost kam se podíváš

Dnes ráno 3.11. 2018 jsem pro vás vytvořila obrázek na listopad. Za oknem vykukuje sluníčko, hned mám chuť jít ven. Možná jste zjistili, že prosluněný den a modrá obloha nad hlavou ve vás vyvolává úsměv, dobrou náladu, nebo přinejmenším spokojenost. V listopadu bývá takových dnů pomálu. A proto mi pro vás přišel do pastelek obrázek právě s tímto názvem. Pomůže vám vyladit se sami na sebe - na svoje srdce. Tam totiž radost prožíváme. A nemusí to být zrovna bombastická jásavá euforie, co považovat za radost. Mnohem důležitější se všímat si drobných věcí, které mi dělají radost, zaměřovat se na ně, vyhledávat je. Oplatit úsměv, nebo ho vyslat první.

Před lety jsme měli doma boloňáčka. Za tu krátkou dobu, co u nás Aminka byla, mi ukázala důležitou věc. Šli jsme na procházku - a skákala radostí, že jde ven. Přišli jsme domů - a nadšeně lítala po pokoji, že je doma. Pršelo - a to je skvělé proběhnout se mokrou trávou. Vzala jsem ji do náruče - a šťastně mně olizovala, že ji panička hladí. Ráno sotva jsem otevřela oko - vidím jak stojí nade mnou a doslova se směje: hurá, panička je vzhůru. Hurá - jídlo! Hurá - návstěva! Hurá - jsme všichni doma spolu. Hurá.... Došlo mi, že jsem ji nikdy neviděla zlostnou, agresivní, nespokojenou, naštvanou "protože něco". Všechno pro ni bylo dobrým důvodem cítit se dobře. Prostě si dobrou náladu vybrala. Výborný učitel :-)!

Když totiž jsme na vlně spokojenosti, radosti, harmonie, v těle se přirozeně aktivují samoléčivé procesy. A taky se zesiluje tvořivost - líp vám jdou věci od ruky, napadají vás nové myšlenky, řešení.....nebo třeba "jen" trefné repliky - jako mého přítele, když mu v neděli zvonil telefon. Nepustil mne z objetí, telefon nezvedl - jen směrem k němu zahlásil:
"Tady nikdo neníííí! Všichni jsou už v Mexiku - jenom Hliník se odstěhoval do Humpolce."

Přeji, ať vás tedy v listopadu obrázek pohladí - vyladí - rozsvítí.