Chci se s vámi podělit o jeden příběh. Mohl by se klidně jmenovat: "Páni - já kreslím!!"

Na zářijový kurz automatické kresby přišla paní, která dostala kurz jako dárek od svých blízkých. Zmínila se jim totiž o své známé, která automatickou kresbu používala na vztahy, což tuto paní fascinovalo. A tak se ocitla na úvodním kurzu u mne. "Já ale vůbec neumím kreslit. Leda tak panáčka jedním tahem." To ale pro automatickou kresbu není překážkou.  "Nevím, jak to mám udělat - v meditacích nic moc nevidím - tužka pořád dělá jen kolečka - rozum mi do toho kecá...."

Možná máte někdo pocit, že jste na tom podobně. Nevadí. Je to jen první část cesty k automatické kresbě.

Takhle nějak vypadají počáteční kresby:

       

 

Je to fáze, kdy si nacvičujete, jak přes tužku komunikovat se svou duší, jak pustit ven brouky a pavouky z hlavy, všechno, co vás brzdí, ruší.... Zároveň se skrze meditace a následné kreslení (byť se to jeví jako čmárání....;-)) dostáváte blíž sami k sobě, do rovnováhy, do kontaktu sami se sebou, do stavu, kdy jste mnohem uvolněnější, kdy je příjemné přestat vše kontrolovat a jenom nechat pocity plynout a pastelku jezdit po papíře.

Odpoledne, po oběde, je vše o dost jinak. Změněné energie dosednou, ustálí se, intuice může proudit mnohem svobodněji - a vyzrcadlí se to i na kresbě. Obrázky leckdy vypadají, jakoby je kreslil někdo jiný. Jste to stále vy - a to "jiné" ve vás je ona uvolněná tvořivost, to, že následujete svoji intuici a pocity při kresbě, jakési své vnitřní vedení. 

 

       

Tato paní odcházela z kurzu s tím, že má konečně plno energie (jak se to projevuje v obrázcích, to vám ukážu). Jiná paní zjistila, že ji po kresbě obrázků ( ještě během kurzu) přestala trápit bolest v ruce, jiné se ulevilo v zádech, někdo se cítil celkově uvolněnější, nebo klidnější, jinému se uvolnilo a rozšířilo dýchání, někdo byl překvapený z toho, co najednou dovede kreslit, další z toho, co lze z kresby vyčíst....

 

Kdo si chcete dopřát podobný zážitek, ráda se s vámi setkám na víkendovém kurzu 

Hanka