Na kurzech se mne lidé často ptají, jestli nemám nějaká vlastní skripta nebo knížku o automatické kresbě. A protože dotazy přibývaly a přibývaly, přivedly mne k napsání knížky.

V knížce najdete odpovědi na nejčastější otázky ohledně automatické kresby, a hlavně poslouží jako Váš průvodce tak, že budete schopni automatickou kresbu (nebo alespoň část z jejích technik) začít používat sami.
Pro Vás, co již máte za sebou kurz, je šikovné mít pohromadě potřebné informace, ke kterým se můžete kdykoli vracet.

Věřím, že knížka pro Vás bude inspirací, zdrojem odpovědí a návodů. Automatická kresba má úžasné možnosti, a věřím, že mnohé z Vás okouzlí podobně jako před lety mne samotnou :-).

Obrázek na titulní straně má název "Otevřené vědomí" - jeho jemné vibrace fungují jako nenápadný klíček, který Vám pomůže otevřít a rozšířit přístup k vyšším úrovním vnímání.

OBSAH

Co je automatická kresba
Naučím se to i já?
Květák nebo zelí?
Kreslení jako návrat k sobě
Co vám automatická kresba přinese
Etickié zásady automatické kresby
Tady a teď
Jak začít
Hladina alfa
Když mysl odpočívá aneb Čistá hlava
Vykreslovací obrázek
Stínová témata
Emoce - náš navigační systém
Napojovací obrázek
Pocitový obrázek
Situační obrázek
Série otázka - odpověď
Osobní roční vibrační obrázek
Léčivý a harmonizační obrázek
Jak léčivý obrázek používat
Čistící (absorbční) obrázek
Objednávkový obrázek
Tajemství hojnosti
Odpověď ano - ne
Tvořivost jako zdroj energie
Až budete kreslit
Význam barev
Mandaly
Význam čísel
Aurogram
Zpětný aurogram a jeho harmonizace
Srovnávací aurogram
Znaky v aurogramu
Vlastní pojetí aurogramu
Symbolický význam psací plochy
Statika a dymanika obrázků
Tvary a symboly v kresbě
Čakry
Diagnostika a hramonizace čaker
Testování procent, počtu
Zóny v bytě
Vztahová diagnostika
Změna v životě
Odpuštění a přijetí
Inspirace pro každý den

 

UKÁZKY

JAK LÉČIVÝ OBRÁZEK POUŽÍVAT

Harmonizační nebo léčivý obrázek můžete přikládat přímo na tělo na potřebné místo, nosit jej při sobě (v kabelce, v kapse), vystavit si ho do poličky, pověsit na zeď, položit pod polštář, umístit do pracovny atd.

A jak to zjistím, kam nejlépe? Buď si pocitově navnímáte přes intuici, kam vám obrázek pasuje nejvíc. Nebo to můžete určit některou testovací technikou (viz kapitoly příští). Obecně platí, že obrázky, které posilují, dynamizují, povzbuzují, stimulují, tedy obrázky s jangovým tématem, používáme přes den. Obrázky s jinovou energií, tedy takové, které zpomalují, zklidňují, zjemňují, můžete používat i při spaní, nebo v ložnici obecně. Některé obrázky se hodí i pro nabíjení vody – tím, že na ně postavíte sklenici vody na určitou dobu (potřebná doba a dávkování opět lze vytestovat kresbou).

Může se stát, že časem začnete mít nutkání pověsit obrázek jinam, nebo ho dokonce na čas uložit. Nebo jej někomu darovat. Stává se to, když má obrázek „odpracováno“, tím se změnily vaše vibrace, a tak se změní i vaše naciťování „potřebuji – nepotřebuji“ tento obrázek. Obrázek používejte tak často a takovým způsobem, aby vám to bylo příjemné. Vaše intuice vás navede. Nebo se o to postará i vyšší vedení.

Mám jeden úsměvný zážitek s „rychlým obrázkem“. Před lety jsem jedné své známé harmonizovala čakry pomocí Reiki. Příjemně si to užívala, až do okamžiku, kdy „náhodou“ zazvonil domácí telefon, právě když jsem byla u krční čakry (jak příznačné – u komunikační čakry). Nechaly jsme potom telefon raději vyvěšený.

„No, a jak to zazvonilo, udělal se mi v krku knedlík,“ konstatovala známá.

Dokončila jsem harmonizaci. Ale knedlík v krku ještě trochu držel a nechtěl pryč. Nabídla jsem jí tedy, že nakreslím harmonizační obrázek na krční čakru, nechá si ho pod polštářem na noc, a ráno že uvidíme. Souhlasila.

Druhý den při snídani ke mně běžela s novinou:

„Představ si, já ten obrázek nemám!“

„Jak to?“

„No, když jsem stala, položila jsem ho na noční stolek. A jak se zvedl průvan z okna, obrázek sklouzl na zem a zajel pod postel.“

Nutno říct, že lázeňské postele měly pelest až na zem a v malém pokojíku nešly posunout víc než o půl metru.

„A co krk?“

„Dobrý. Úplně to přešlo. Knedlík zmizel. Ale jak se dostanu pro ten obrázek?“

„No, vždyť ho nepotřebuješ,“ usmála jsem se.

I vám se může stát, že vám bude řízením shora obrázek podobně „odebrán“ - a tak nebuďte smutní nebo mrzutí, když si ho třeba polijete kávou, když ho „omylem“ vyhodíte, když spadne za komodu, když ho nebudete moci najít nebo když vám k němu v nestřežené chvíli přidělají své malůvky vaše děti atd. Vše běží, jak má.

Léčivé energetické obrázky fungují jako „vylaďovače“. Jinými slovy – pozvedají a čistí vaše vibrace. Tím vás dostávají do vašeho vlastního středu.

 

OBJEDNÁVKOVÝ OBRÁZEK

Tento obrázek vám pomůže přitáhnout do života to, co potřebujete, co si přejete. Pokud už praktikujete „objednávání z Vesmíru“, bude obrázek výborným doplňkem, novou formou, posilou pro vaše přání. Objednávky běží podle určitých pravidel, zásad – některé zde zmíním. Tipy na knížky s touto tématikou najdete na konci této knihy v seznamu použité literatury.

Stejně jako ostatní energetické obrázky i tento objednávkový pomáhá vyladit vaše osobní vibrace do potřebných frekvencí, aby k vám mohla objednávka dojít. Objednávkový obrázek vytvoříte podle stejné základní formulace jako předešlé. Dobře si rozmyslete, co si objednáváte, jaký název – tedy program – do obrázku vložíte. Můžete si vytvořit obrázek nazvaný „Zdraví“, „Štěstí“, můžete si obrázkem objednat zaměstnání „Nová práce“ nebo „Prodej domu do konce roku“, „Otěhotnění“ aj. Při kreslení nebo než kreslit začnete si vizualizujte výsledek co nejbarvitěji, se všemi pocity, okolnostmi, osobami atd. – prožijte si na okamžik posun v čase vpřed, jako byste již objednávku obdrželi.

AŽ BUDETE KRESLIT

Buďte k sobě trpěliví a laskaví.

Nespěchejte na sebe, dopřejte si pohodu, volnost, svobodu při kreslení. Dovolte si kreslit a postupovat svým tempem. Každý jste jedinečná bytost, a proto také máte svůj jedinečný způsob kreslení.

Neporovnávejte své kresby s kresbami druhých.

„Ty to máš hezčí“ je naprosto lichá věta. Vůbec vám nepomůže „zlepšit“ vaše kresby, natož se cítit lépe.

Pamatujte na jednu zásadní věc – v automatické kresbě je nejdůležitější to, jakou energii do obrázku vložíte. Ne to, jak moc je obrázek „hezký“. K tomu, aby obrázek fungoval, aby působil, není vůbec nutné, aby se líbil. Pravdou je, že častějším a pravidelným kreslením bude váš rukopis jiný. Věřte, že časem se stejně vykreslíte a uvolníte natolik, že se podoby vašich obrázků začnou měnit spolu s vámi.

Nesnažte se, neusilujte – jen vnímejte, co proudí.

Vaše intuice nejlíp ví, jakou podobu obrázku vám má přinést. „Chtěla jsem kreslit obrázek Štěstí v životě, se čtyřlístkem, ale tužka mi ho ne a ne nakreslit. Místo toho se mi kreslily spirály a kolečka. Proč to nešlo?“ Občas se setkávám s podobnými dotazy. To, jestli CHCI do kresby začlenit nějaký symbol, nebo jestli mi do tužky SÁM PŘIJDE, je rozdíl! Intuice pracuje sama, chtění – vůle pracuje s rozumem. Staňte se pozorovateli. Držte tužku a zakreslujte přes impuls v ruce. To stačí. Je to jednoduché. - A možná právě proto, že jsme zvyklí vidět v učení, procesech či v životě „složitý systém“, očekáváme totéž i tady.

 

Všechno je správně.

Automatická kresba vás dostane svou jednoduchostí. Vše plyne samo a naprosto tak, jak má. Vše je správně. Nemůžete udělat chybu – neboť vaše intuice nosí potřebné informace. Zpočátku se některým lidem kreslí stále podobné prvky – kruhy, spirály, čáry. Velmi často to jsou prvky, znaky, skrze které se náš energetický systém čistí. Až když máme „uklizeno“, můžeme dál. Někdo dřív, někdo později – vždy v pravý čas.

Jedna paní na kurzu kreslila obrázky vytvořené ze samých čar, ve směru písma, čára vedle čáry, v různých barvách, a husté, a její ruka kreslila s velkým nasazením, že ani nešlo přestat. Na první pohled to vypadalo jako „pruhovaný obrázek“, ale když jsem ho přeměřila kyvadlem, málem mi vyletělo z ruky, když počítalo procenta účinku.

Po třech měsících mi od této paní přišel e-mail s obrázkem: „Hádej, od koho je.“ Tipovala jsem, že se kresbu někoho naučila. „Ty brďo, to je můj! Najednou se mi začaly kreslit takové krásné obrázky, jakoby ani nebyly moje,“ okomentovala.

To je přesně onen bod obratu – když sami sebe pročistíte, změní se vaše vyzařování a projeví se to v kresbě.

 

Bezpečný prostor.

Vždy vám přijde jen taková informace, kterou pochopíte, kterou ustojíte, na kterou jste zralí. Vždy dostanete jen tu odpověď, kterou potřebujete, která vám pomůže a která je v souladu s nejvyšším dobrem. Pokud vám pastelka nebo tužka odmítne dát odpověď, respektujte to. Může to znamenat, že bude správný čas až později, a nebo že se na takovou otázku nemáte ptát vůbec. Doporučuji používat výše zmíněný postup, nebo si vytvořit podobný svůj. Vždy je však důležité oslovit ne „pastelku“, ale své „Vyšší Já“, a stejně tak si před kresbou vytvořit hájený prostor – požádat světelné bytosti o ochranu, případně o podporu, a dodržovat etické zásady automatické kresby – jinými slovy dodržovat univerzální vesmírné zákony.

 

Počkejte si na souvislosti.

Někdy se nám význam obrázku neukáže naplno hned, ale teprve až si poskládáme všechny souvislosti a informace.

Jedna moje kamarádka si kreslila obrázek na sebevědomí. (Byl to vůbec můj první, cvičný kurz automatické kresby.) Obrázek vyšel v podobě kytičky – modrý střed s okvětními lístky, typu kopretina. V každém okvětním lístku byl jednoduchý znak, symbol (ten jsme rozluštily poměrně brzy), ale otazník visel nad modrým středem. Totiž – to modré „kolečko“ nebylo dobře uprostřed, jako by ze svého místa trochu uteklo. Prostě bylo šejdrem. „Chtěla jsem to vybarvit uprostřed, ale ruka mě neposlechla, prostě to nešlo. Co to znamená, že je to vybarvené trochu jinde než uprostřed?“
Nic nás nenapadalo.

Druhý den jsme obě šly na kurz Dornovy metody. Je to masérská technika, která navrací kosti a klouby na své místo, a tím ulevuje od potíží. Prvním krokem je, že se vyrovnává délka dolních končetin. Ukázalo se, že kamarádka měla jednu nohu delší než druhou (dokonce o dva centimetry) – a tím pádem měla vychýlené těžiště. Lektor mezi výkladem pronesl nenápadnou poznámku, která pro nás byla klíčovou odpovědí k obrázku:
„Kdo nemá těžiště na svém místě, nemůže mít v rovnováze psychiku, své vnitřní těžiště, sebejistotu, sebevědomí.“
A bylo to!
Jen jsme se na sebe podívaly.
„To je ten můj posunutý modrý střed na obrázku, že jo?“ usmála se kamarádka.

Někdy zkrátka potřebujete počkat, až se vám informace propojí, až se význam ukáže v plné podobě.
Nespěchejte na sebe, dopřejte si pohodu, volnost, svobodu při kreslení. Dovolte si kreslit a postupovat svým tempem. Každý jste jedinečná bytost, a proto také máte svůj jedinečný způsob kreslení.

 

KDE KNIHU KOUPIT? 

na všech mých kurzech, festivalech a přednáškách
v Příbrami v Ateliéru Dotek (Poštovní 6, Příbram V) u mne - po předchozí domluvě na tel. 737 12 12 58

POŠTOU

1 - 4 ks - poštovné 49 Kč (pouze platba předem na účet)
5 a více kusů - poštovné 120 Kč (platba předem na účet)
5 a více kusů - poštovné 200 Kč (dobírka)

ZÁSILKOVNA
Zásilka do 5 kg na dobírku - 100 Kč

Cena 290 Kč, má 120 stran, brožovanou vazbu s lamino úpravou, velikost A5
Pokud máte o knihu zájem nebo máte dotaz, napište si o ní na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Bonus - VĚNOVÁNÍ

Pokud si přejete dostat knížku s věnováním nebo ji chystáte jako originální dárek, připojte k objednávce jméno, pro koho si věnování přejete.