AUTOMATICKÁ KRESBA - k čemu je a návod, jak začít

Někteří jste se už s automatickou kresbou setkali - viděli jste energetický obrázek, možná jste si nechali udělat nějaký rozbor. A nebo třeba kreslíte sami. 

Nejspíš vám v hlavě běhá otázka:

DOKÁŽU TO I JÁ....??

Možná mi to budete  věřit, možná jen trochu. Přesto to řeknu: 

Automatická kresba je ten NEJJEDNODUŠŠÍ A NEJPŘÍJEMNĚJŠÍ způsob kreslení.  A tak to může zvládnout každý. 

Vzpomínáte na ty počmárané rohy sešitů ve škole, kdy byla hodina nudná?
Kreslíte si na papír během telefonování? Nebo během porady?
Nebo si vzpomínáte, jak jste čmárali malůvky do rohů sešitů? 

No ano - i to je automatická kresba. Tímhle způsobem totiž funguje jako vytažený špunt z umyvadla. Může Vás zbavit napětí, starostí, stresů, obav, vzteku, dokonce i fyzických bolístek. Pravda - NAUČIT  nejde. Tuto schopnosti lze v člověku totiž jen OTEVŘÍT . Máme ji ukrytu v sobě. Je to něco podobného tomu, asi jako je v každém semínku schované budoucí jablko. 

Automatická kresba vzniká ve spojení s naší intuicí - a ta funguje pouze v uvolněném stavu. A protože intuici máme všichni vrozenou, máme tedy VŠICHNI schopnost automatické kresby v sobě. Stačí se jen zklidnit, naprosto vypnout veškeré chtění, snažení "aby mi to šlo", zkrátka netlačit na pilu.

 

DRUHY AUTOMATICKÉ KRESBY

Můžete slýchat, že někdo "dělá automatickou kresbu". Ale jakou? Automatická kresba není jedna, má v sobě více druhů použití. I více úrovní náročnosti. Jak se v tom vyznat?:-)

Pomůžu vám se zorientovat.

Vykreslovací (čistící) kresba - jednoduchá technika, zvládne ji každý.

Vyčistí z naší psychiky negativní emoce, negativní energie, leckdy dokonce i z fyzické úrovně.
"Zamést cestu." Vykreslit se ze všeho, co nám vadí, co nám překáží. Udělat energetický úklid v duši. Vyvětrat. Vymést pavouky. Zkrátka přenést všechno naše vnitřní harampádí na papír a ten spálit. Tím se otevře volná cesta k dalším obrázkům.

Léčivé obrázky (energetické, harmonizační, programované, přitahovací... apod. nazývané) - snadná technika pro začátečníky.

Je dobré mít před tím pročištěné energie a umět sestupovat do hladiny alfa. Tato kresba zklidní a odvede od neustálých starostí a stresů tak, že tělo i duše při kreslení začne relaxovat, a tedy i regenerovat. Rozvíjí  a posiluje naši intuici. (Léčivý obrázek nám pomůže na cestě ke zdraví, objednávkový obrázek pomůže zesílit naše přání apod.) 

Obrázkové vzkazy duše - pro mírně pokročilé, snadná technika.

Předpokládá zvládnutí předchozích. Kreslení pro radost, bez konkrétního názvu, záměru. Tato kresba vždy zrcadlí naše nitro - momentální rozpoložení i naše potřeby. Můžete z ní číst informace, nebo ji využít jednoduše jen jako relaxační kreslení. 

Diagnostická kresba (testovací) - pokročilé techniky.

Vyžaduje již předchozí zběhlost a praxi.  Patří sem kresba čaker, aurogram, diagnostika energií ve vztahu, určování zón, testování procent a odpovědí ano/ne, práce s časovou osou, zakreslení energií fyzického těla nebo-li zdravotní kresba apod. (Diagnostická kresba dá informace o vztahu, o našem zdraví, o zánách v bytě, testovací kresba umí v procentech určit třeba vhodnou školu či práci, stav minerálů a vitamínů v těle aj.)

Propojení s automatickým písmem - pokročilá technika.

Automatickou kresbu lze propojit s písmem (channelingem). Někomu se spustí samovolně, přirozeně, u někoho stačí cílený impulz a návod.
 

Konkrétní návody najdete v mé knížce. Nebo na kurzech. 

A nebo se nechte vést intuicí a experimentujte:-).