TÉMATA ARCHANDĚLSKÝCH SVÍCÍ

Každá svíce harmonizuje naše vědomé i nevědomé procesy, a to jak na duchovní úrovni, tak ve fyzické rovině. 

Anael - oranžová
Čistí strachy, nejistoty, pochybnosti, nedůvěru - transformace do klidu, rovnováhy a přijetí; rozhodnost, sebejistota; rozpuštění agrese, zlosti; konstruktivní použití své energie; u všech  potíží vzniklých z pocitu strachu, u gynekologických potíží aj.

Ariel - azurová
Spojení s přírodou, větrem, vodou; spolupracuje s arch. Rafaelem, přitahuje ty, kdo žili v Atlantidě; u potíží spojených s vodou, tekutinami v těle, a se vzduchem (krev, lymfa, otoky, dýchání, plynatost apod.)

Bariel - zelenkavá
Volné proudění energie, smích, láska +úcta ke všemu živému i k sobě, soucit, prožívání všemi smysly, uzemnění, růst, léčení zvířat, ochrana fyzického těla, harmonie se Zemí, zvířaty, rostlinami; pohybový aparát, smyslové orgány.

Camael – červená
Spravedlnost, ochránce vztahů, roz-hodnost vůle ke splnění životního cíle, překonat strach+ minulost a s lehkostí být sám sebou; vyrovnání světla a tmy v nás, přijetí své temné části

Gabriel - bílá
Radost, uvolnění, čistota, sebepřijetí; plodnost, početí,  zraněné ženské energie, odpuštění; sebevyjádření – slovem, obrazem, pohybem aj., podpora v kreativní  činnosti, povolání, nových projektech; očista nahromaděných emocí; nalezení životního cíle. 

Haniel – tyrkysová
Pro odpovědnost za sebe, duševní rovnováhu  – při pochybách, nedůvěře v sebe, nerozhodnosti; aktivace třetího oka – intuice; odpuštění, léčivé schopnosti; světelná práce ve věku Vodnáře; oslovuje inkarnované z Atlantidy. 

Chamuel – růžová
Naděje, důvěra, radost, harmonizace všech vztahů – k sobě, druhým, přírodě, k Bohu; při napětí ve vztazích, v rodině, s dětmi; pro zklidnění a čištění všech fyzických potíží souvisejících s konflikty ve vztazích i u jiných.

Jeremiel – růžovočervená
Podporuje schopnost vidět život z té světlé stránky, tiší rozjitřenou duši a emoce, pomáhá s odpuštěním; pro plánování pozitivních životních změn a tvořivost; otevírá vize; na fyzické rovině všude tam, kde potřebujeme nastartovat pozitivní změnu. 

Jofiel – žlutá
Pomáhá s učením, pochopením životních lekcí, s intuicí; ulevuje od stresu a přetížení z rychlého tempa; pomáhá umělcům, tvořivým profesím – tvořit v duchu, v mysli i v hmotě; zbavuje nutkání posuzovat, kritizovat; čistí lymfu, bolesti hlavy, napětí v těle, stres.

Melchidezech – béžová
Zhmotnění myšlenek, záměrů, harmonizuje duchovní a materiální rovinu; svoboda rozhodování a zodpovědnost; podporuje tvořivost; pro duchovní učitele.

Metatron – tmavofialová
Spojení energií Země a Nebe, s vyššími dimenzemi, k meditaci, pomáhá rozpoznat cestu a naše možnosti, duchovní ochrana; harmonizace psychiky, úleva od přetížení, bezradnosti, pesimismu 

Michael – tmavomodrá Ochrana osob i prostoru, vyčištění karmy, skoncování s minulostí  a možnost nových začátků, odpuštění, pomoc, odvaha, rozhodnost; u dědičných nebo vlekoucích se fyzických i psychických potíží.

Muriel – sytě zelená
Otevření srdce, schopnost vnímat srdcem; uvolnění, odpuštění, spokojenost, láska; rozpuštění omezujících hranic a lpění; spojení s energií rostlin, kamenů, přírody. K rozpuštění všeho strnulého, ztvrdlého.

Natanael – blankytně modrá
Kontakt s anděly a mistry, víra v zázraky, duchovní vedení, zprostředkování vizí, spontánní vyléčení, porozumění duchovním zákonům; uvolnění hrdla; oči, uši; srdce a dýchání aj.

Orifiel – světle zelená
Vykročení na cestu, zaměření  na svůj cíl, poslání, nalézt směr;pomáhá přestat se točit v kruhu a uvidět, kudy jít; orientace v životě, nové začátky, vytoužené projekty; univerzální fyzická očista; léčení  očí, vnitřní zrak.

Raguel – hnědá
Při zanedbávání potřeb fyzického těla, harmonizace 1.-4. čakry, spojení se stromy, přírodou; podpora našich kořenů; pročištění mysli, negativních zvyků;  spravedlnost; pro zdravé plíce, nohy, kosti, pohyb.

Rafael – zelená
Univerzální léčivá energie pro duši i tělo. Při vyčerpanosti, nespokojenosti, pro u držení zdraví – jako prevence a regenerace, omlazení, pročištění – zejména kosterně-svalový systém, zažívání, vylučování, pohlavní systém,  i jiné

Raziel – jasně žlutá
Přístup k vyššímu vědění, schopnostem; spojení 1. a 8. čakry, probuzení Vyššího Já; uvolnění emocionální zátěže – potlačená zlost, ego; spojení se Sluncem – radost, úspěch, hojnost v životě;  povstát z popela jako Fénix; čištění, detoxikace.

Sandalfon – lososová
Léčí zraněné vnitřní dítě; spojení ženského a mužského aspektu v nás; vyléčení zraněného srdce, odpuštění; nalezení partnera duše; realizace snů, radost ze života; při potížích se sluchem, dětské choroby či v souvislosti s dětstvím aj.

Uriel – rubínová
Duchovno v hmotném těle, dodává odvahu k realizaci záměrů a vizí, život v souladu s vyšším záměrem, vysněné skutečností; ochrana, harmonizace fyz. těla; pomáhá přijmout své tělo; játra, žlučník, tlusté střevo.

Zadkiel – světle fialová
Pro meditaci, duchovní růst, uspořádání myšlenek,  jemné čištění karmy, rozpuštění nevhodných vzorců myšlení a chování, cesta ke svobodě a sebedůvěře; metabolismus, detoxikace.

Kristus – bílá (červené logo)
Univevrzální léčivé energie, jemně působící se silnými schopnosti očištění, vhodná i do začátku nebo na dočištění, vhodná i pro děti

Panna Marie – bleděmodrá (červené logo)
Podporuje jemné ženské energie, sebepřijetí, laskavost k sobě i ostatním, mírnost; pro ženské potíže, snazší komunikaci, harmonizaci vztahu muž-žena; při pocitu neschopnosti, skleslosti, zklamání, vytváří ochranu.

Máří Magdalena – oranžové růžičky
Pomáhá udržet si svůj postoj, názor, cíl, své rozhodnutí, stát sama při sobě, a to s láskou, pochopením a odpuštěním, i když od ostatních přichází kritika, odsuzování, nesouhlas či pomluvy.

Antistresová – zelený puntík
Jemně působí – zklidňuje přetížené nervy, lehce odplavuje stres, zklidňuje, jemnější než červená, vhodné i pro děti.

Antistresová – červený puntík
Vytahuje z těla usazené stresy, obtěžující emoce, potlačované a neprojevované emoce; uvolňuje cestu pro naplnění životní energií, vrací vitalitu, odhodlání.

Antistresová/Dobrý spánek – sv. modrý puntík odplavuje obavy, neklid, navozuje příjemné usnutí a klidný spánek, odstraňuje přetížení od stresu, k použití večer.

Shamballa – fialová (červené logo)
Vysokovibrační svíce, zapojuje samoléčivé procesy těla i duchovní pochopení situace, vede ke změně postojů, myšlení, vnímání světa; podporuje duchovní růst a schopnosti.

Dětská svíce – dětské motivy
Různé vzory, vibracemi je přizpůsobena dětské duši a tělu, působí jemně; na nejrůznější potíže.

 

ŘEČ SVÍCÍ

je mnohem širší:

z plamene
podle barvy, velikosti a struktury strusky (který vysypete ze zbytku svíce po uhašení)
podle rychlosti hoření
podle pocitů při svíčkování
z dýmu - bílého či tmavého
podle chování planeme - prskání, syčení, velikosti, rozdvojení, hopsání či klidného vysokého planene atd.,
podle všech těchto projevů můžeme zístak další informace o tom.
Podrobně se toto naučíte v kurzu.

A JAKOU SVÍCI VYBRAT?

Dobré je vybírat svíci intuitivně, podle barvy. Využít můžete i předchozí popis archadělských svící.
V něm najdete oblast, v jaké daná svíce působí.